Genel Anestezi ve Sedasyon

Genel anestezi bilinç halinin ilaçlar yardımı ile ortadan kaldırıldığı ve tüm vücudun anestezi etkisinde olduğu anestezi yöntemidir.

Kliniğimiz bünyesinde yer alan genel anestezi ünitesinde, anksiyete ve yüksek düzeyde korkusu olan yetişkinlerde ya da yurtdışından gelip kısıtlı zamanı olan ve tek seferde tüm işlemleri yaptırmak isteyen hastalarımızda genel anestezi altında diş tedavileri yapılabilmektedir .  Çocuk ve yetişkin hastalar için cerrahi diş çekimi, diş eti tedavisi, implant, kist gibi cerrahi tedaviler ve diş dolgusu, kanal tedavisi gibi cerrahi olmayan tedaviler uygulanabilir.

Genel anestezi uygulaması ile çocuk diş hekimlerinin sağlıklı çocukların yanı sıra zihinsel ve fiziksel engelli çocuklara da hizmet sunulabilmesi büyük önem taşır. Engelli hastalarda kaybedilen her diş sağlıklı bireylere göre daha büyük problemlere neden olabilmektedir.

Operasyon Öncesi Anestezi Muayenesi
Kliniklerimize başvuran hastalara yapılacak olan diş tedavileri, planlandıktan sonra operasyon öncesi anestezi muayeneleri yapılmaktadır.

Anestezi Muayenesinde öncelikle hastanın detaylı sağlık öz geçmişi (Sistemik hastalıklar, alerjiler, geçirdiği ameliyat veya hastalıklar, sürekli kullandığı ilaçlar vb.) değerlendirilip, gereken tetkikler yapıldıktan sonra diş işlemleri için ameliyat randevusu verilmektedir.

Sedasyon
Anestezi uzmanı tarafından, bazı ilaçlarla hastanın bilinci açıkken oluşturulan derin uykudur.Genel anesteziden farklı olarak hasta, hekimden aldığı sözlü komutları yerine getirebilir. İşlem sırasında anestezi uzmanı, hastayı monitörize ederek nabzını ve tansiyonunu takip eder.

Sedasyon ile, yetişkin hastalar operasyon sonrası ilaçların etkisi ile ağızda yapılan tedavi işlemini, ağrıyı, hoşlanmadığı sesleri hatırlamayacağından psikolojik olarak da iyi hissedecektir. Bu durum, hastanın daha sonraki seanslarda diş tedavisine gelişini kolaylaştıracaktır.

Bilinçli sedasyon ile erişkinlerde tek seansta kısa süreli diş tedavilerini güvenli bir şekilde uygulamak mümkündür . İşlem bittikten yarım saat sonra hasta evine gidebilecek duruma gelir.

Hasta açısından rahat ve güvenli bir ortam yaratarak korku ve endişe hissinin ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Diş hekimi stresinin ortadan kaldırılması ve istenmeyen reflekslerin önlenmesi ile hekim açısından son derece rahat bir çalışma ortamı sağlar.

Ücretsiz danışmanlık alın


Aşağıdaki alanlara iletişim bilgilerini doldurabilirsiniz.

Tıbbi danışman, sizin için en uygun tedavi prosedürünü seçmek ve düzenlemek konusunda danışmak için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

iletişime geçmek için tıklayın