Diş Beyazlatma


Dişlerinizin renk derecesini ölçüyor, dişlerinizin beyazlığını geri kazanması için gerekli işlemleri hemen yapıyor, hayatınıza neşe katıyoruz.

Ücretsiz teşhis randevusu alın WhatsApp ile iletişim

Diş Beyazlatma

Diş Cerrahisi ve Plastik Cerrahide Türkiye – İstanbul’un Lider Kliniği

Nova Diş


Sarı veya solmuş dişlere sahip insanları görmek artık modern sosyal çevrelerde hoş karşılanmayan bir durum ve beyaz bir gülümseme, ilk izlenimde büyük önem taşıyor.

Diş beyazlatma işlemi, rahatsızlık verici değil ve bir Hollywood gülümsemesine kıyasla daha ekonomiktir. Ayrıca, hemen sonuç verir ve kişinin ruh halini olumlu yönde etkiler, özgüvenini artırır.

 

Hemen uzman doktorla iletişime geçin

Uzman Doktorumuz, size rehberlik etmek ve sorularınızı ücretsiz olarak yanıtlamak için sizinle iletişime geçecektir.

Diş beyazlatma hakkında sık sorulan sorular

Diş beyazlatma, dişlerdeki inatçı lekeleri çıkarmak için özel elementlerin kullanıldığı bir prosedürdür. Dişin en dış tabakası olan mine, gözenekli bir tabaka olduğundan lekelenmeye eğilimlidir. Bu genellikle kötü ağız hijyeni uygulamalarında olur.

Ancak maloklüzyona katkıda bulunabilecek tek şey kötü bir diş bakımı rutini değildir. Bazen sürekli kahve veya şarap tüketimi, tütün içmek, alkolsüz içecekler tüketmek gibi renkli maddelerden oluşan bir diyet zamanla dişlerinizin sararmasına neden olabilir.

Mine altındaki lekeleri çıkarmak için diş hekiminiz dişlerinize genellikle hidrojen peroksit içeren bir beyazlatma jeli olan bir beyazlatıcı madde uygular. Jel kendi başına emayeye nüfuz edemez. Böylece diş hekiminiz ürünü etkinleştirmek ve mine tabakasına nüfuz etmesine yardımcı olmak için UV ışığı kullanacaktır.

Süreci tetiklemek için UV güvenli ışık uygulandıktan sonra, jel parçacıkları daha hızlı hareket etmeye başlar. Beyazlatma jeli gözeneklerinden mine tabakasına nüfuz ettikten sonra altındaki lekeleri kimyasal olarak parçalamaya başlar

Diş hekimliğindeki çoğu işlemin aksine, neyse ki diş beyazlatma çok kısa bir işlemdir. Baştan sona tüm süreç en fazla 1 ila 2 saat sürer. Hızlı bir işlem olmasına rağmen, sonuçlar uzun bir süre kalıcıdır.

Aslında işlem sonrası bakım ve özenle inci parlaklığını ömür boyu koruyabilirsiniz.

Diş hekiminiz genellikle işleme başlamadan önce sözlü bir muayene yapacaktır. Bu analizin amacı ağız sağlığınızın işleme engel olmamasını sağlamaktır.Örneğin diş eti iltihabı, ciddi çürükler ve diğer hassas ağız hastalıkları diş beyazlatma tedavisine engel olabilir.

Bu gibi durumlarda, diş hekiminizin altta yatan sorunları önceden ele alması ve ardından diş beyazlatma işlemine geçmesi gerekecektir.

Diş beyazlatma işleminden sonra daha taze ve parlak bir gülümsemenin tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte, diş minenizin her zaman, özellikle de tedaviden hemen sonra gözenekli bir tabaka olacağını anlamanız gerekir. Tedavinin ilk birkaç gününde dişleriniz lekelenmeye karşı çok hassas olacaktır.

Bu nedenle, gülümsemenizi soldurabilecek yiyecek veya içecekleri tüketmenin yanı sıra sigara içmekten kaçınmak en iyisidir.

Diş beyazlatma için bakım sonrası rutin genellikle yorucu değildir. Rutin olarak fırçaladığınızdan, diş ipi kullandığınızdan ve antibakteriyel bir gargara kullandığınızdan emin olun. Ve sonuçları en uzun süre korumak için; Renkli yiyecek ve ürünlerin tüketimini ortadan kaldırın veya azaltın.

Hollywood gülüşü, diş beyazlatmanın düzeltemediği genetik faktörlere bağlı pigmentasyon vakaları gibi daha şiddetli pigmentasyon vakalarında kullanılır.

Bununla birlikte, küçük pigmentasyon için diş beyazlatmayı düşünebilirsiniz. Unutmayın ki diş beyazlatma sadece bir sorunu düzeltirken, Hollywood gülüşü işlemi birçok estetik sorunu aynı anda düzeltir.

Basitçe çünkü biz en iyisiyiz! Diş beyazlatma konusunda uzman doktor 17 yıllık deneyime sahip bir uzman olan Dr. Sinem’dir .Kliniğimizin gelişen tüm teknolojilerle güncel tutulduğunu ve hastalarımızın onlar için en iyisini almasını sağlamaktan gurur duyuyoruz.
Diş implantları, Hollywood gülüşü ve dijital gülüş tasarımı gibi tedavilerde de mükemmeliz.

Bu prosedürlerle ilgili sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçin. Bize WhatsApp üzerinden direkt mesaj gönderebilir veya buradaki formu doldurabilirsiniz, tıp uzmanlarımız hemen sizinle iletişime geçecektir.

Bizimle iletişime geçin!

Bilgilerinizi bırakın ve uzman doktorlarımızdan ücretsiz danışmanlık alın.

Öncesi ve Sonrası

Tedavilerimiz

Nova Diş, diş sağlığını mükemmel bir şekilde korumak için en kaliteli tıbbi malzemeleri kullanarak geniş bir yelpazede hizmet sunar. Klinik, her alanda uzmanlaşmış ve derin bir deneyimle donanmış diş hekimlerinden oluşan bir kadroya sahiptir.

Daha fazla bilgi

Diş Beyazlatma

İmplant

Estetik Diş Hekimliği

Kök Kanal Tedavisi

Ortodonti

Pediatrik (Çocuk) Diş Hekimliği