Kök Kanal Tedavisi


Hasarlı diş problemlerinizi çözmek istiyorsanız, merak etmeyin mükemmel bir çözümümüz var..

Ücretsiz teşhis randevusu alın WhatsApp ile iletişim

Kök kanal tedavisi

Diş cerrahisi ve plastik cerrahide Türkiye – İstanbul’un lider kliniği

Nova Diş


Endodonti, dişin iç kısmı olan pulpaya veya sıkça sinire kadar ilerlemiş sorunları ele alıp tedavi eden diş hekimliği alanıdır. Pulpa, kan damarları, sinirler ve bağ dokusu içerir. Pulpanın iltihaplanması durumunda kök kanal tedavisi gerekebilir.

Kök kanal tedavisinin amacı, dişin kaybettiği canlılığını tekrar kazanarak, tüm kök kanallarının temizlenmesi ve doldurulmasıdır, bu da dişin üç boyutlu olarak yeniden yapılandırılmasını sağlar.

Eskiden, dişlerdeki hastalıklı durumlarda genellikle diş çekimi yapılırdı. Ancak günümüzde, kanal tedavisi sayesinde diş kaybıyla sonuçlanan durumlar azalmıştır.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, kanal tedavisinde kullanılan yeni yöntemler ve cihazlar ortaya çıkmıştır. Özellikle, enfekte kök kanallarının temizliğinde döner ekipmanlar ve apex locator gibi cihazlar kullanılarak daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Hemen uzman doktorla iletişime geçin

Uzman Doktorumuz, size rehberlik etmek ve sorularınızı ücretsiz olarak yanıtlamak için sizinle iletişime geçecektir.

Kanal tedavisi hakkında sık sorulan sorular

Kanal tedavisi nedir?

Dişlerin üst kısmının dış tabakası mine dokusundan, alt tabakası ise sarı dentin dokusundan oluşur. Diş, sinir dokusu olarak da bilinen damar, sinir ve bağ dokusundan oluşan ve dişe canlılığını veren pulpa dokusunu içerir.Pulpa kökteki kanallardan kök ucuna kadar uzanır ve kök ucundan vücudun ana nörovasküler sistemi ile iletişim kurar. Diş kökünden pulpanın alınması, kök kanallarının tedavi edilmesi ve bu bölgelerin dolgu malzemesi ile doldurulması işlemine kanal tedavisi denir.

 

Diş pulpası dokularında iltihaplanma veya enfeksiyon varsa kanal tedavisi yapılmalıdır.

  • Derin çürükler
  • Çarpma veya düşme nedeniyle dişlerde hasar
  • Çatlak ve kırık dişler
  • Tedavi eksikliğinden ileri derecede diş eti probleminiz varsa

Kanal tedavisi tüm dişin lokal anestezi ile uyuşturulduğu bir tedavi olduğu için herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Diş uyuşturulduktan sonra diş üzerindeki tüm çürümüş dokular temizlenir ve kök uçlarına kadar pulpa (venöz sinir dokusu) temizlenir.Kanallar temizlenip genişletildikten sonra dolgu malzemeleri ile doldurulur. Kiriş dolgular, inleyler (porselen dolgular) veya porselen kaplamalar ile dişin yüzey yapısı restore edilir.

 

Bizimle iletişime geçin!

Bilgilerinizi bırakın ve uzman doktorlarımızdan ücretsiz danışmanlık alın.

Öncesi ve Sonrası

Tedavilerimiz

Nova Diş, diş sağlığını mükemmel bir şekilde korumak için en kaliteli tıbbi malzemeleri kullanarak geniş bir yelpazede hizmet sunar. Klinik, her alanda uzmanlaşmış ve derin bir deneyimle donanmış diş hekimlerinden oluşan bir kadroya sahiptir.

Daha fazla bilgi

Diş Beyazlatma

İmplant

Estetik Diş Hekimliği

Kök Kanal Tedavisi

Ortodonti

Çocuk Diş Hekimi

Ücretsiz danışmanlık alın


Aşağıdaki alanlara iletişim bilgilerini doldurabilirsiniz.

Tıbbi danışman, sizin için en uygun tedavi prosedürünü seçmek ve düzenlemek konusunda danışmak için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

iletişime geçmek için tıklayın